POMYSŁ NA KULTURĘ

TANCERZE Z PASJĄ - LAZY ROCKERS

Wspólna pasja do tańca Breakdance to właśnie to, co łączy zgraną grupę młodych ludzi, którzy razem tworzą zespół taneczny - "Lazy Rockers". Mimo, że Breakdance nie jest tańcem łatwym i wymaga od tancerzy sporej sprawności fizycznej, wyczucia rytmu oraz wyczerpujących treningów, jednak członkowie grupy tanecznej "Lazy Rockers" poświęcają swój cały wolny czas na próby i pokazy.

Tancerze są w wieku od 15-tego do 20-tego roku życia i każdy z nich wyróżnia się indywidualnym stylem, który jest szlifowany podczas ciężkich i systematycznych treningów. Jednak wylany pot się opłaca, ponieważ grupa może pochwalić się coraz to większymi sukcesami. Udzielają się w licznych występach pokazowych na terenie miasta i okolic, prezentując swoje umiejętności solowe oraz układy choreograficzne. Nie brakuje ich również na koncertach charytatywnych, zawodach tanecznych, spektaklach, warsztatach czy też na imprezach kulturalnych i okolicznościowych. Tancerze z zespołu "Lazy Rockers" reprezentują Miejski Dom Kultury w Świebodzicach, gdzie też trenują i zarazem propagują taniec Breakdance wśród dzieci i młodzieży.

W październiku ubiegłego roku tancerze zajęli III miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych, które odbyły się w Hali Sportowej w Świebodzicach. Corocznie od wielu lat "Lazy Rockers" wytrwale wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Natomiast w tym roku w czerwcu członkowie zespołu wzięli udział w spektaklu teatralnym pt: "Zamkowa 2" w reżyserii Barbary Prądzyńskiej, przygotowanym w ramach projektu Teatr i Szkoła. Dwa miesiące później sprawdzili się jako statyści - tancerze podczas kręcenia scen do filmu "Kamfora", który trafi do kin w maju przyszłego roku.

Obecnie artyści odnieśli świeży sukces swoim imponującym udziałem choreograficzno - tanecznym w głośnej operze - "La Traviata" Giuseppe Verdiego w reżyserii Anny Długołęckiej. Premiera odbyła się 24 września w Wielokulturowym Parku Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Tancerze - Jacek Kuźmiński, Krzysztof Ludwinowski, Marek Chrobak, Maksymilian Mazurek - swoim pokazem tańca utożsamili walkę dobra ze złem. W samym punkcie kulminacyjnym II aktu wzbudzili moc ekscytujących emocji. Instruktor i tancerz Marek Chrobak niewątpliwie przyczynił się do wspólnego sukcesu nie tylko swoim zaangażowaniem w sam pokaz tańca, ale również cenną współpracą choreograficzną. Połączenie profesjonalnego pokazu tańca Breakdance z klasyczną nutą okazało się strzałem w dziesiątkę!

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby nauczyć się tego widowiskowego stylu tańca i zostać gwiazdą parkietu zapraszamy do MDK w Świebodzicach w poniedziałki oraz środy na godz. 18.00.