POMYSŁ NA KULTURĘ  
  
 
FOTOEMOCJE RYSZARDA MUKOIDA

Fotografia to sztuka zatrzymywania obrazu i przetwarzania go w emocje.

Fotografuję od lat sześćdziesiątych, moim pierwszym aparatem był "Kodak Box". Dotrzymuję wierności fotografii analogowej. Rejestracja obrazu na matrycy jest wspaniałym sposobem umożliwiającym uproszczenie i skrócenie procesu powstawania fotografii.

W moim pojęciu fotografia jest jednym ze sposobów komunikowania się z otoczeniem, wyrażania siebie i pokazania nieodwracalności przemijania i zapomnienia. Ulubione tematy, na które zwracam uwagę to: przyroda, architektura we wszystkich formach, turystyka i reportaż.

Piękno fotografii to nieograniczone możliwości pokazywania tematów w niezwykły sposób - zależny od wyobraźni fotografującego. Fotografia to również możliwość posługiwania się światłem i cieniem oraz wykorzystania światła zastanego. Chciałbym, ażeby moje zdjęcia wywołały w oglądającym emocje nieobecne w codziennym życiu. Chcę też umożliwić powrót do wspomnień i doznań związanych z oglądanym obrazem.
Moimi mistrzami są wszyscy, którzy naciskają migawkę w aparacie i widzą w wyobraźni gotowy obraz. Autorytety w fotografii, które cenię najbardziej to: Henri Cortier - Bresson, Robert Capa, Bryan Peterson, Włodzimierz Ruchalski, Tomasz Sikora, Artur Sikora.

Ryszard Mukoid

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   

   

   

   

   

   

   
 
   


 
 

 


  

Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |