Anielskie inspiracje …

09.12.2014 r.

"Nocą, kiedy milkną dźwięki, a powieki zamykają się przy kołysance ciszy, realny świat przestaje istnieć na rzecz snu, którego świat jest nie do pojęcia rozumem jedynie sercem …" - właśnie takie emocje przelewa Edyta Kulpa na swoje obrazy. Anielskie inspiracje malarki zagościły w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach w ostatni piątkowy wieczór.

Edyta Kulpa obdarowała nas skrzydlatymi postaciami, które żyją w wyobraźni artystki, a teraz wkradły się również do naszej imaginacji. Podczas otwarcia wernisażu artystka wyznała, że inspiracji szuka w swojej duszy, a w każdy obraz wkłada serce. Anioły malarki ogrzewają domowe ogniska, ocieplają klimat każdego domu i obdarowują musem radości oraz relaksu. Malarka nie kryła wzruszenia z obecności zachwyconej publiki i z sukcesu już drugiej wystawy. Z radością przyjęła gratulacje i kwiaty od Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza oraz od przyjaciół i rodziny. Wernisaż otworzył cudowny anielski wokal Nikoli Makowskiej, przy którym można było się poczuć jak we śnie. Wokalistka na co dzień rozwija swoją pasję w Studiu Artystycznym Katharsis, a tego wieczoru podzieliła się miłością do muzyki w naszym MDK.
Podczas wystawy panowała wyjątkowa moc, która płynęła z płóciennych i drewnianych dzieł, ale przede wszystkim od drugiego człowieka, który dla artystki jest właśnie cichym aniołem. Barwy, które emanują z obrazów obdarzone są spokojem, zakrapiane poezją, podarunkiem dla wrażliwych potrafiących docenić je skromną sztukę istot. Wystawa Edyty Kulpy poruszyła nie tylko wyobraźnię, ale i duszę.

Dziękujemy Edycie Kulpie za przyjemność współpracy i życzymy nowych inspiracji. Wszystkim gościom dziękujemy za współtworzenie niesamowitej atmosfery, Nikoli za śpiew i Pani Teresie Anniuk - Gulak za oryginalne czuwanie nad wystawą.