Uczta z kuchni MasterChefa

26.11.2015 r.

Na słodko i słono, po polsku i włosku, z pomysłem na delikatny deser, zdrową sałatkę i treściwe danie główne, a nade wszystko smacznie, tak gotował Kuba Łukaszonek, uczestnik czwartej edycji MasterChefa, dzięki któremu sala Miejskiego Domu Kultury wypełniła się w środę, 25 listopada, feerią zapachów i smaków.

Choć sam siebie określa "amatorem w kuchni", w jego poczynaniach przy kuchennym blacie - specjalnie zaaranżowanym na potrzeby wizyty w MDK - nie było widać braku wprawy ani pomysłowości. Wręcz przeciwnie, imponował orientacją i opanowaniem, nie tylko przepisów i receptur, ale także kuchennych narzędzi, które w jego rękach pracowały niezwykle miarowo. Nie ma się jednak czemu dziwić, skoro Kuba obdarzony jest ponadprzeciętnym kulinarnym talentem, który potwierdzały nie raz znakomite opinie jurorów

Przy okazji raczenia gości pysznościami - makaronem tagliatelle z serem gorgonzola i orzechami czy delikatnymi goframi z wanilią, jabłkami i cynamonem, Kuba chętnie opowiadał o początkach swojej przygody z kulinariami, a także, co szczególnie ciekawiło zebranych, o kulisach jednego z najpopularniejszych programów traktujących o gotowaniu, w którym brał niedawno udział. I tak, serwując kolejne potrawy, Kuba zdradził, że jest samoukiem, pierwsze szlify kulinarne zbierał podglądając swoją mamę i babcie, które są dla niego niedoścignionymi mistrzyniami, a udział w programie był przygodą, dzięki której zebrał doświadczenie, które będzie chciał wykorzystać w przyszłości w swojej autorskiej restauracji.

Dla wszystkich zainteresowanych spotkaniem z Kubą i skosztowaniem jego wytworów, mamy bardzo dobre wieści. Uczestnik MasterChefa przyjedzie do Świebodzic na pokaz jeszcze raz, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 13-20 grudnia. Kuba Łukaszonek będzie gotował w Rynku 13 grudnia, od godz. 15:00.