Mikołajki z talią w dłoni

09.12.2015 r.

Tak jak mikołajkową tradycją jest już spotkanie z brodatym Świętym rozdającym prezenty, tak samo trudno wyobrazić sobie ten dzień w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach bez tradycyjnych zawodów brydżowych o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice. W sobotę, 5 grudnia, sala MDK wypełniła się wytrawnymi brydżystami, którzy stanęli w szranki o trofeum.

Zawodnicy, rywalizujący na zasadach turnieju w stałych parach, mieli okazję do wykazania się logicznym myśleniem, a także skuteczną strategią, bo tylko taka gwarantowała ostateczny sukces, zwłaszcza, że gra w brydża sportowego minimalizuje przypadek i kładzie nacisk na umiejętności graczy. Przez stoły przewinęły się zatem blotki, a gracze nie raz zagrywali obronne wisty czy lavinthale oraz licytowali szlemy.

Osatecznie najcenniejsze przy karcianym stole okazało się doświadczenie, bowiem najlepsi w rywalizacji podczas IX Turnieju Brydża Sportowego Parami o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice okazali się stali bywalcy świebodzickiego turnieju - Jan Ślipek i Mariusz Ilnicki.

Klasyfikacja końcowa:

• 1 miejsce: Jan Ślipek, Mariusz Ilnicki

• 2 miejsce: Robert Księżopolski, Marek Markowski

• 3 miejsce: Maciej Bielawski, Mirosław Miłaszewski

Turniej, jak zwykle, odbył się w towarzyskiej atmosferze, której sprzyjał przygotowany poczęstunek oraz gorące napoje. Zawody, już drugi rok z rzędu, zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Bona Fide z dotacji pozyskanej z budżetu Gminy Świebodzice.