Piernikowe kolędowanie z najmłodszymi

22.12.2015 r.

W rodzinnym klimacie najpiękniejszych ze Świąt i aromatycznej woni pierników, w niedzielę, 20 grudnia, w sali reprezentacyjnej Miejskiego Domu Kultury odbyło się "Kolędowe Święto Piernika". To już kolejny raz, gdy w bożonarodzeniowy nastrój świebodziczan wprawia wspólne spotkanie z najpiękniejszymi kolędami.

Licznie zebrani tego dnia na sali mieszkańcy wysłuchali kolęd i utworów świątecznych w wykonaniu dzieci i młodzieży na co dzień uczęszczających na sekcję instrumentalną prowadzoną w MDK. W akompaniamencie swoich mentorów - Wiktora Wawrzkowicza i Bartosza Wawrzkowicza, najmłodsi wykonali najpopularniejsze świąteczne melodie, zaaranżowane na pianino, gitarę i skrzypce, które w ich wdzięcznym wykonaniu, wybrzmiewały tego wieczora szczególnie rozczulająco. Swoją interpretację świątecznych standardów zaprezentowali także nieco starsi, gdyż na scenie zaprezentowali się również uczestnicy projektu "Songs about life".

Poza ucztą dla duszy, nie zabrakło także smakołyków w postaci pierników. Goście uczestniczący w koncercie, wsłuchując się w brzmienie świątecznych utworów, delektowali się ich niepowatarzalnym smakiem. Nim wszyscy rozeszli się do domów, by szykować się do rodzinnego świętowania, w stronę zebranych popłynęły życzenia, który złożyli wspólnie - dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agnieszka Gielata oraz panowie Wiktor i Bartosz Wawrzkowicz.