Gala Piosenki Ulubionej – odsłona VII

10.06.2016 r.

W czwartek, 9 czerwca, w sali Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach odbył się koncert finałowy VII edycji festiwalu, promującego młode talenty wokalne z całego regionu. Gala Piosenki Ulubionej zgromadziła 24 młode talenty wokalne z trzech powiatów: dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego i świdnickiego. Artyści walczyli o Grand Prix Burmistrza Miasta Świebodzice.

- Każdego roku obecni na gali artyści prezentują coraz wyższy poziom, a to znaczy, że podążając za swoją pasją, chcecie się ciągle rozwijać. Cieszę się, że to już siódma edycja, bo to znaczy, że czujecie się u nas dobrze, a renoma gali rośnie – mówił do zebranych burmistrz Bogdan Kożuchowicz, pod którego honorowym patronatem odbywają się kolejne gale.

Młodzi wokaliści podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe – od 9 do 12 oraz od 13 do 20 lat. Jury w składzie: Alicja Banaszak, instruktor zespołu Echo, Bogusława Kawalec – specjalista ds. audycji szkolnych i przedszkolnych Filharmonii Sudeckiej oraz Radosław Zychal – instruktor śpiewu w Zespole Pieśni i Tańca Wałbrzych uważnie wsłuchiwało się w prezentacje artystów. Wybór prezentowanych utworów był zróżnicowany, usłyszeliśmy utwory m. in. Agnieszki Osieckiej, ale i współczesne przeboje, znane z rozgłośni radiowych – jak chociażby „Boso” zespołu Zakopower czy „Chodź, przytul, przebacz” z repertuaru Andrzeja Piasecznego.

Po wnikliwej analizie, jury wydało werdykt:

Kat. 9-12

• 1 miejsce: Klaudia Kutyba „Kot”

• 2 miejsce: Anastazja Matysiak „A ja mam psa”

• 3 miejsce: Wiktoria Burek „ Ene due rabe swing”

Kat. 13-20

• 1 miejsce: Weronika Makowska „Boso”

• 2 miejsce: Angelika Lech „Jaśniej”

• 3 miejsce: Justyna Sitarek „Delikatnie jak wiatr”

Grand Prix (nagroda Burmistrza Miasta Świebodzice w wysokości 500 zł):

• Patrycja Czyżewska „Wybacz Mamasza”

Finałowa Gala Piosenki Ulubionej to nie ostatnia okazja, by na żywo usłyszeć wokalne popisy jej uczestników. Już 25 czerwca wystąpią oni w Parku Miejskim podczas pikniku „Bezpieczne wakacje”.