AKTUALNOŚCI  
 

BREAK FLOW   

06.10.2016 r.


1 października 2016 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbyła się piąta edycja zawodów tańca breakdance - BREAK FLOW, wspierana przez Macieja Więcka ze Stowarzyszenie Bona Fide, Producenta Reklamy Wizualnej Royal Factory oraz Radnych Sławomira Łukawskiego oraz Jarosława Dąbrowskiego, którzy ufundowali napoje dla wszystkich tancerzy. Do uczestnictwa w zawodach, na zasadach bitw tancerzy, 1 kontra 1 wzięło udział blisko 40 osób. 

 

Zawodnicy zjeżdżali się z różnych zakątków kraju, jak i z za granicy, a dokładniej z Austrii. Skład sędziowski to najbardziej zasłużeni oraz doświadczeni bboys w Polsce, m.in. Bartazz (Warszawa), Futo (Dzierżoniów) oraz Huher (Rybnik), którzy przez 5 godzin oceniali poczynania tancerzy i wyłaniali lepszego do następnej rundy. W finale spotkali się bboy Bartek (Wrocław) oraz bboy Kostek (Rybnik), który zwyciężył wygrywając tym samym nagrodę wysokości 1000 zł. Okazał się również najlepszy w konkursie na najlepszy Footwork, w którym nagrodą było 200 zł. Bboy Bartek, za drugie miejsce otrzymał 500zł. Trzecie miejsce zajął bboy Gregory (Bielawa), czwarte bboy Vegas (Wrocław). Wśród uczestników nie zabrakło również najmłodszych tancerzy, z których wybrany został najbardziej charakterystyczny dzieciak. Nagrodę wysokości 150 zł otrzymał bboy Alex z Austrii, ufundowaną przez Radnych Sławomira Łukawskiego oraz Jarosława Dąbrowskiego,
a z racji wieku (11 lat), dostał również specjalny upominek dla najmłodszego zawodnika. Tytułem BEST FLOW oraz nagrodą wysokości 100zł, została uhonorowana tancerka – bgirl Watka (Bielawa) za oryginalność i styl. Zmaganiom tancerzy towarzyszyła odpowiednia oprawa muzyczna, którą zapewniali DJ’e: Slime (Świdnica) , Markowy (Świebodzice) oraz Lazy Slice (Świebodzice) wspierani przez perkusistę Macha (Jaworzyna Śląska).

Bez wątpienia, to niecodzienne wydarzenie wpisało się w coroczny kalendarz imprez
w naszym mieście, ponieważ oprócz startujących zawodników licznie dopisała publiczność, żywiołowo reagująca na poczynania tancerzy. Już teraz możemy Państwa zaprosić na szóstą edycję BREAK FLOW – bitw tancerzy breakdance, którzy będą walczyć o miano najlepszego bboy’a.

 


Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |