BREAK FLOW 6

04.10.2017 r.

Tancerze z Katowic, Bielska Białej, Krakowa, Dzierżoniowa, Świdnicy, Jawora, Wrocławia, Kątów Wrocławskich, Żor, Gliwic, Żagania i wielu innych miast przyjechali by spróbować swoich sił w szóstej edycji organizowanego przez Miejski Dom Kultury turnieju Breakdance – BREAK FLOW.

Prawie 50 zapisanych zawodników gotowych do podjęcia wyzwania, w śród nich dzieci, młodzież, oraz dorośli. 20 uczestników warsztatów tanecznych, chętnych rozwinąć swoje umiejętności, które przekazywał doświadczony tancerz, bboy Kuzya - zwycięzcy wielu turniejów, w tym ostatnio największego w europie – IBE2017!

Zmagania bboys oraz bgirls oceniali: Zawisza, Remo oraz Kuzya – ludzie z co najmniej 15 letnim stażem tanecznym, których zagrzewał do walki prowadzący imprezę - Decó. Po wstępnych eliminacjach zostało wyłonionych 16 zawodników, którzy następnie zmierzyli się sobą w systemie pucharowym. A wszystko to w rytmie muzyki serwowanej przed DJów: Markowego oraz Lazy Slice, których wspomagał perkusista Mateusz Chochołek. Zwycięstwo, a tym samym nagrodę główną wysokości 1000zł wywalczył sobie świetnie przygotowany bboy Sapa, (który trzy lata temu sędziował trzecią edycję), drugie miejsce zajął bboy Arczek, trzecie natomiast bboy Kamej. Gratulacje! Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego wydarzenia, między innymi od lat wspierający nas: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Maciek Więcek oraz Mateusz Brzuchacz ze Stowarzyszenie Bona Fide, Magdalena i Dawid Godyń – Royal Factory, Radni: Sławomir Łukawski oraz Jarosław Dąbrowski oraz Aneta Sterna - Centrum Rozwoju Funaberia. Wielkie podziękowania za pomoc należą się Młodzieżowej Radzie Miasta, których pomoc i zaangażowanie usprawniła przebieg imprezy. Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za przybycie oraz doping tancerzy i do zobaczenia za rok, podczas BREAK FLOW 7.