AKTUALNOŚCI  
 

Spektakl „Narkomanka” z Anną Samusionek   

29.03.2018 r.


W dniu 28.03.2018 uczniowie klas siódmych, drugiej i trzeciej gimnazjum wzięli udział
w spektaklu "Narkomanka" Barbary Rosiek. W roli głównej wystąpiła Anna Samusionek przy akompaniamencie wybitnego polskiego kompozytora i muzyka Janusza Yaniny Iwańskiego. 

Anna Samusionek, niezwykle wzruszająco oraz pięknie przekazała ideę tego spektaklu, który zwracał uwagę na to, jak niezaspokojona potrzeba akceptacji i bezwarunkowej miłości, którą rodzice powinni darzyć dzieci, jest najczęstszą przyczyną cierpień wielu ludzi, bo przecież czym byłoby życie bez miłości? Jest to historia młodej dziewczyny, pilnej uczennicy i dobrej córki, która pod wpływem nowych znajomych sięga po narkotyki. Cały jej świat się wali. Narkotyki doprowadzają ją na samo dno. Zobojętniała na uczucia, otoczenie, nie ma przyjaciół. Została jej tylko samotność, cierpienie i śmierć, która przez te wszystkie lata przechodziła obok dziewczyny. Po zapaści bohaterka postanawia jednak żyć. Walczy o siebie, kończy szkołę, później studia. Pokazuje, że jeżeli człowiek znajdzie w sobie siłę to wyjście z nałogu jest możliwe. Sztuka obok detalicznej skrupulatności procesu pogrążania się w nałogu ukazuje heroiczną niemal determinację bohaterki, która robi wszystko, aby nie dać się pochłonąć śmierci. Pouczający spektakl, będący swoistą przestrogą przed piekłem uzależnienia od narkotyków.

Publiczność była zachwycona występem.
Spektakl realizowano w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Dziękujemy Burmistrzowi Panu Bogdanowi Kożuchowiczowi oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Izabeli Siekierzyńskiej.

MDK

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |