DOŻYNKI 2018

06.08.2018 r.

W imieniu Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza oraz Społeczności Rolniczej Cierni zapraszamy do udziału w Święcie Plonów 2018.

Zgodnie z wieloletnią tradycją początek września to w Świebodzicach czas zarezerwowany dla przedstawicieli społeczności rolniczej, którzy obchodzić będą święto dziękczynienia za plony.

Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba, składają się na całokształt tego wydarzenia.

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się 2 września na boisku sportowym w Cierniach, gdzie rolnicy podczas uroczystej mszy świętej złożą gospodarskie podziękowanie za płody rolne - zboża, warzywa, owoce, a także prosić będą o obfitość zbiorów w kolejnych latach.

Jak co roku nie zabraknie również oferty dla pozostałych mieszkańców - na każdego kto odwiedzi tego dnia boisko w Cierniach czekać będzie moc atrakcji - pyszne jedzenie, dobra muzyka i wspaniała zabawa.